Czym jest Woombie?

Otulacz Woombie to najbardziej naturalny sposób na kolkę i spokojny sen twojego dziecka. To naturalny sposób na przejście ze świata, który zna do świata, który jest mu zupełnie obcy. Zapewni twojemu maleństwu poczucie bezpieczeństwa stwarzając warunki podobne do tych, jakie miało w brzuchu mamy. Dzieci po urodzeniu nie są gotowe na ilość bodźców, która je atakuje, dlatego potrzebują bliskości z mamą, jej zapachu i otulenia. Otulenie Woombie jest wyjątkowe i nie osiągniesz go w żaden inny sposób. Dokładnie wyprofilowane, o idealnej mocy otulania i unikalnej tkaninie sprawi, że twoje maleństwo poczuje się jak tuż przed narodzinami. Dlaczego to takie ważne? Otulacz dla niemowlaka pomaga przejść dziecku ze środowiska wodnego w brzuchu mamy, na świat zewnętrzny. Jak było mu w macicy? Ciemno, ciasno i przytulnie. Teraz musisz mu pomóc odnaleźć się w naszym świecie a najlepszym sposobem na to jest używanie otulacza Woombie, który zapobiega przegrzewaniu dziecka a jego elastyczność zapewnia ruchomość stawów co sprawia, że jest najbezpieczniejszym i najczęściej wybieranym otulaczem na świecie.

Jak działa Woombie?

Otulacz Woombie to pierwsze „S” w metodzie „5S” Doktora Harvey’a Karpa. Z pewnością słyszałaś o niej od swojej położnej. Metoda ta opiera się na bardzo prostych rozwiązaniach a nie od dziś wiadomo, że takie są najlepsze. Liczba 5 to liczba króków jakie należy zastosować do uspokojenia lub uśpienia dziecka. Natomiast „S” to pierwsza litera każdej z pięciu czynności. Metoda „5S” polega na odwzorowaniu dziecku warunków z łona mamy, czyli:

1. Spowijanie – otulenie dziecka Woombie, aby mogło poczuć się otulone jak przez ściany macicy w brzuchu mamy
2. Stabilna pozycja na boku lub na brzuchu, jak w łonie mamy
3. Szumienie – dziecko przez całą ciążę słyszało krążącą w żyłach mamy krew. Dźwięk białego szumu bardzo je uspokaja
4. Skokołysanie – kiedy mama chodzi dziecko w brzuchu śpi, kiedy mama odpoczywa i leży, w brzuchu zaczyna się istny mecz piłkarski. Każda mama ci to potwierdzi 🙂
5. Ssanie – pierwszy odruch jaki ma dziecko tuż po urodzeniu. W ten sposób zapewnia sobie pokarm, ale również uspokaja

Dlaczego należy używać Woombie?

Stosowanie Otulacza Woombie a jeśli jest potrzeba metody „5S” to najlepsze co możesz dać swojemu dziecku. Otulacz Woombie to nie tylko imitacja warunków jakie miało w macicy w brzuchu mamy , ale również bezpieczeństwo i prawidłowa integracja sensoryczna. Dzięki idealnemu otuleniu twoje maleństwo będzie cieszyło się zdrowym snem, który jest mu potrzebny do odpowiedniego rozwoju. Otulacz Woombie, który wymusza pozycję spania dziecka na plecach zapobiega wystąpieniu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Poprzez regulację temperatury dziecka warstwami pod otulaczem Woombie, który jest cienki i przewiewny, nigdy nie doprowadzisz do przegrzania, które może być niebezpieczne dla twojego maleństwa. Metoda „5S” Dr Harvey’a Karpa jest najlepszą metodą usypiania i uspokajania dzieci. Otulacz Woombie to jedyny sposób, który pozwala pozbyć się kolki niemowlęcej w stu procentach i uspokoić najbardziej obolały brzuszek. Dzięki otulaczowi Woombie ty i twoje maleństwo zapomnicie na zawsze o nieprzespanych nocach i płaczu wywołanym przez kolki.

copyright Otulaczwoombie.pl 2017
Opiekun internetowy: Telix Software